PROJEKTANT: Oktawia Mikuła

LOKALIZACJA: Plewiska

DATA: czerwiec 2019

POWIERZCHNIA: 400 m2

INWESTOR: Prywatny

LINES

W projektowanym ogrodzie bazując na naturalnym spadku terenu wyznaczono trzy główne poziomy ogrodowe. Parter stanowi powierzchnia trawnikowa oraz ścieżka z płyt betonowych i bazaltowych otoczaków. Inwestorom zależało na zasłonięciu się od strony ulicy, dlatego w celu wprowadzenia estetycznej warstwy izolacyjnej wprowadzono długą donicę w kształcie litery L. Drugi poziom (+0,15) przeznaczono na strefę wypoczynkową , na którą składają się prostokątny taras z płyt betonowych otoczony antracytowymi donicami oraz lekki w odbiorze żagiel ogrodowy. Zaproponowane  betonowe konstrukcje z bujną  i zróżnicowaną roślinnością nadają całości kompozycji dynamiki oraz nowoczesnego charakteru.  Trzeci poziom (+0,30) pełni funkcję reprezentacyjną wzbogaconą o  strefę dla dzieci w części narożnikowej.

Wokół budynku zaproponowano wąski drewniany taras. Zastosowany materiał miał w założeniu przełamać chłodny i minimalistyczny charakter budynku. W jego dalszej części zlokalizowano strefę relaksacyjno-wypoczynkową z mniejszymi, betonowymi donicami.

Główna część ogrodu została podkreślona za pomocą listwy LED. Ponadto w celu podkreślenia zróżnicowania poziomów ogrodu oraz jego formy zaprojektowano oświetlenie gruntowe.