mgr inż. arch. kraj.

oktawia mikuła

Jestem dyplomowanym architektem krajobrazu. Moim głównym obszarem działalności są projekty ogrodów, tarasów, przestrzeni publicznych, a także inwentaryzacje dendrologiczne oraz rewaloryzacje parków zabytkowych.
W swojej pracy stale poszukuję nowych wyzwań i nieszablonowych rozwiązań, dlatego każdy projekt traktuję indywidualnie z dbałością o najmniejszy detal.  Moje działania są ukierunkowane na tworzenie przestrzeni unikatowych i wielowymiarowych, maksymalnie dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. W procesie projektowym szczególnie istotne jest dla mnie ciągłe odnajdywanie wzajemnych powiązań przestrzennych oraz przemyślane łączenie estetyki z funkcjonalnością.

W celu zapewnienia kompleksowych usług i gwarancji najlepszego efektu, współpracuję z firmami realizującymi i pielęgnującymi tereny zieleni.

poznajmy się!

referencje

W moim studio realizuję projekty zagospodarowania terenu, które wiernie oddają charakter miejsca i właścicieli. Architektura krajobrazu to wciąż niedoceniana dziedzina. Warto zdać sobie sprawę z tego, że otoczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jeżeli dobrze je zagospodarujemy, tereny zielone mogą skutecznie poprawiać nastrój i utrwalać nasz kontakt z naturą. Estetyka i funkcjonalność – to dwa wyznaczniki, które towarzyszą mi w codziennej pracy. W mojej pracy czerpię doświadczeń i trendów branżowych, interpretując je jednak na swój sposób, w odniesieniu do miejsca i gustów klienta. Dzięki temu każdy mój projekt jest niepowtarzalny i w pełni dostosowany do otoczenia. Nawet niewielki ogród czy balkon może stać się prawdziwym dziełem sztuki, który codziennie będzie cieszył oczy i stanie się świetną przestrzenią wypoczynkową. Architektura krajobrazu umożliwia stworzenie pięknego miejsca rękami człowieka, od zera, a jednak w całości oddanego naturze.


Realizacja projektów na prywatnych posesjach to niejedyne z moich działań. Wielokrotnie pracowałam również przy rewaloryzacji parków zabytkowych. Zdaję sobie sprawę z tego, że realizacja takich działań wymaga szczególnych umiejętności warsztatowych i wnikliwości. Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiem, na co zwracać uwagę przy analizie archiwaliów dotyczących miejsca. Dzięki temu przygotowany projekt będzie wprost nawiązywał do formy historycznej i spełniał wymogi konserwatorskie. Moim celem jest stworzenie miejsca o formie zbliżonej do pierwotnie, ale i ożywienie go, wprowadzenie nowych funkcji i ról.


Studio architektury krajobrazu Oktawia Mikuła opracowującymi również inwentaryzacje dendrologiczne. Dzięki dużemu doświadczeniu w tej materii sprawnie i profesjonalnie sporządzę dokumentację a w niej m.in.: oznaczenie nazw gatunkowych drzew i krzewów, określenie ich wymiarów, ocena stanu zdrowotnego, wskazanie niezbędnych działań pielęgnacyjnych. Współpraca z dyplomowanym architektem krajobrazu gwarantuje rzetelną i profesjonalnie wykonaną pracę. W moich zawodowych działaniach jestem bardzo precyzyjna i nie pomijam nawet najmniejszych szczegółów. Wierzę w to, że nawet najskromniejsze detale odgrywają ogromne znaczenie w całej kompozycji.


Dzięki współpracy z doświadczonymi firmami wykonawczymi, proponuję moim klientom również również realizację wykonawczą projektów na terenie Wielkopolski. Jeśli potrzebujesz wsparcia przy stworzeniu wymarzonego projektu ogrodu lub szukasz inspiracji, chętnie pomogę. Przedstawię Ci najnowsze rozwiązania architektoniczne i postaram się dostosować je do przestrzeni w taki sposób, by idealnie współgrały z otoczeniem. Zachęcam do zapoznania się z moimi dotychczasowymi projektami dostępnymi w zakładce ‘PORTFOLIO. Oczywiście, to tylko mała namiastka tego, nad czym pracowałam do tej pory. 

Jeśli interesują Cię konkretne rozwiązania – napisz, chętnie opowiem więcej.


W pracy architekta krajobrazu łączę profesjonalizm i kreatywność. Wsłuchuję się w wizję Klienta, a sama dodaję do tego moje sugestie – dzięki temu możemy stworzyć optymalny projekt, który będzie zaprojektowany z pełną uważnością pod każdym możliwym kątem. 

Staram się wychodzić poza szablonowe rozwiązania, ponieważ wiem, że każdy z moich Klientów pragnie otrzymać coś własnego i unikatowego.