mgr inż. arch. kraj.

oktawia mikuła

Jestem dyplomowanym architektem krajobrazu. Moim głównym obszarem działalności są projekty ogrodów, tarasów, przestrzeni publicznych, a także inwentaryzacje dendrologiczne oraz rewaloryzacje parków zabytkowych.
W swojej pracy stale poszukuję nowych wyzwań i nieszablonowych rozwiązań, dlatego każdy projekt traktuję indywidualnie z dbałością o najmniejszy detal.  Moje działania są ukierunkowane na tworzenie przestrzeni unikatowych i wielowymiarowych, maksymalnie dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. W procesie projektowym szczególnie istotne jest dla mnie ciągłe odnajdywanie wzajemnych powiązań przestrzennych oraz przemyślane łączenie estetyki z funkcjonalnością.

W celu zapewnienia kompleksowych usług i gwarancji najlepszego efektu, współpracuję z firmami realizującymi i pielęgnującymi tereny zieleni.

 W mojej pracy czerpię z własnych doświadczeń oraz trendów branżowych, interpretując je zawsze w odniesieniu do preferencji Klienta.

Realizacja projektów na prywatnych posesjach to niejedyne z moich działań. Miałam wielokrotnie okazję pracować przy rewaloryzacjach parków zabytkowych oraz projektach przestrzeni publicznych. Studio opracowuje również inwentaryzacje dendrologiczne oraz dokumentacje zawierające m.in. oznaczenie nazw gatunkowych drzew i krzewów, określenie ich wymiarów, ocena stanu zdrowotnego, wskazanie niezbędnych działań pielęgnacyjnych. W moich zawodowych działaniach koncentruję się nawet na najmniejszych szczegółach. Wierzę, że nawet najskromniejsze detale odgrywają ogromne znaczenie w całej kompozycji.

Dzięki współpracy z doświadczonymi firmami wykonawczymi, proponuję moim Klientom również realizację na terenie całej Wielkopolski.
 Jeśli potrzebujesz wsparcia przy stworzeniu wymarzonego projektu ogrodu lub szukasz inspiracji, chętnie pomogę. 

Przedstawię Ci najnowsze rozwiązania architektoniczne i postaram się dostosować je do przestrzeni w taki sposób, by idealnie współgrały z otoczeniem. 

Zachęcam do zapoznania się z moimi dotychczasowymi projektami dostępnymi w zakładce ‘PORTFOLIO. 

Jeśli interesują Cię konkretne rozwiązania – napisz, chętnie opowiem więcej.

poznajmy się!

referencje