PROJEKTANT: Oktawia Mikuła

LOKALIZACJA: Poznań

DATA: Październik 2022

POWIERZCHNIA: 90 m2

INWESTOR: Prywatny

IVY & BIRCH

Projekt Ivy & Birch został stworzony dla Właścicieli mieszkania w centrum Jeżyc i obejmuje on dwa poziomy.
Na pierwszym poziomie znajduje się balkon zaprojektowany w stylu boho. Zaplanowano na nim strefę jadalnianą, na którą składa się okrągły drewniany stół, rattanowe krzesła oraz grill gazowy. Nowoczesna drewniana konstrukcja oraz ściana z bluszczu sprawiają, że balkon jest osłonięty z obu stron. Akcentami, które zwieńczają całość oraz nawiązują do wybranego zestawu jadalnianego, są ażurowe lampiony oraz wisząca lampa z kloszem rattanowym.

Drugi poziom stanowi rozległy taras znajdujący się na szczycie apartamentowca. Ze względu na jego kształt podzielono go na dwa, mniejsze wnętrza.
Pierwsze wnętrze tworzy strefa wypoczynkowa składająca się z narożnej sofy i stolika kawowego. Jednym z głównych założeń w projekcie było stworzenie w tym miejscu kameralnej przestrzeni osłoniętej od wiatru i wzroku sąsiadów. W tym celu wykorzystano wysokie, stalowe donice z bujną zielenią oraz zimozielone bambusy.
Pustą ścianę budynku zdecydowano się wyposażyć w stalowe linki do pnączy, które będą stanowić podporę dla pędów kokornaka wielkolistnego.
W strefie narożnikowej tarasu istotne było zachowanie istniejącego otwarcia widokowego na sąsiadujący park. W związku z tym, zaprojektowano w tym miejscu wielopiętrową kompozycję roślinną w trzech okrągłych donicach, która nie zasłoni wartościowego widoku, ale wzbogaci narożnik tarasu.
Wzdłuż zachodniej części zaprojektowano wysokie, podłużne donice z zielenią ozdobną. Tło stanowi ściana z lameli w odcieniu grafitowym w połączeniu z kontrastującą, białą korą brzóz kolumnowych.