PROJEKTANT: Oktawia Mikuła

DATA: Sierpień 2023

POWIERZCHNIA: 1300 m2

INWESTOR: Prywatny

awake

 

AWAKE obejmuje kompleksową rewitalizację, odpowiadającą na oczekiwania Klientów, którzy pragnęli wzbogacić swój ogród i przekształcić go w zupełnie nową przestrzeń.

Jednym z głównych wyzwań projektowych było ponowne zaplanowanie części frontowej oraz istniejące na tym obszarze różnice w poziomach terenu.
W projekcie zdecydowano się uwzględnić m.in. reprezentacyjną powierzchnię trawnikową, a także murowane donice i zejścia z podwieszanych stopnic, które miały na celu utworzenie jednolitej i estetycznej linii wzdłuż zmieniającego się poziomu terenu, tworząc przy tym spójną i funkcjonalną przestrzeń użytkową. Istniejące drzewa oraz trawy stanowiły istotny element ogrodu, dlatego zdecydowano się je w pełni wykorzystać, opracowując plan przeniesienia roślin.

Część tarasowa wymagała otwarcia na część ogrodową, w związku z tym wzbogacono go o szerokie zejście ze stopnic betonowych. Murowane donice miały na celu zniwelowanie różnic w wysokościach terenu oraz podkreślenie nowych stref użytkowych na tarasie.
Dodatkowo w projekcie zastosowano szkło w postaci drzwi przesuwnych, aby połączyć wnętrze tarasu z pozostałą częścią ogrodu.