PROJEKTANT: Oktawia Mikuła

LOKALIZACJA: Tarnowo Podgórne

DATA: listopad 2019

POWIERZCHNIA: 1100 m2

INWESTOR: Prywatny

OGRÓD NATURALISTYCZNY

Ogród w Tarnowie Podgórnym został  zaprojektowany w stylu rustykalnym, wpisując się w naturalny otaczający krajobraz. Po inwentaryzacji istniejącej zieleni oraz układu komunikacyjnego wykonano złożony projekt naturalistycznych nasadzeń.
W częśći frontowej wkomponowano ozdobną odmianę wiśni z wysokimi trawami i licznymi akcentami fioletu, różu oraz bieli. Wzdłuż istniejącego żywopłotu z żywotników wprowadzono cieniolubną roślinność .
W centralnym punkcie ogrodu utworzono duży, okrągły trawnik o funkcji rekreacyjnej. Po jego obwodzie dopasowano bogatą szatę roślinną, która będzie atrakcyjna zarówno w czasie wegetacji, jak i zimą. Najniższe piętro z różnobarwnych bylin, traw i róż okrywowych zaproponowano od strony trawnika, natomiast wyższe, takie jak hortensje bukietowe, lilaki czy kolkwicje chińskie zaaranżowano od strony ogrodzenia. W głównej części naturalistycznego ogrodu wkomponowano pojedyncze drzewa owocowe, które po upływie czasu mają stanowić naturalny stelaż dla hamaku ogrodowego. Istniejącą huśtawkę wkomponowaną w górny narożnik ogrodu, otulono pachnącą i atrakcyjną roślinnością. Na życzenie klienta poprowadzono do niej ścieżkę z bruku dębowego otoczonego bylinami okrywowymi. Ważnym punktem we wschodniej części jest  wyniesiona wyspa krzewów oraz bylin, którą dodatkowo podkreślono rozproszonymi punktami świetlnymi. Swoim kształtem i wysokością wpływa ona na korzystny podział przestrzeni ogrodowej oraz stanowi interesujący akcent kompozycyjny.